11.12.2012 14:09 - Лудогорец стана есенен шампион
Автор: mrejata Категория: Спорт
Прочетен: 743 Коментари: 0 Гласове:
0

Лудогорец стана есенен шампион, след като победи Монтана с 3:0 в мач от XV кръг на "А" група. Любомир Гулдан, Иван Стоянов от дузпа и Михаил Александров отбелязаха попаденията за класическия успех на "орлите", които ще зимуват с точка повече от преследвача Левски.

Лудогорец поведе в 33-ата минута. Тогава Мирослав Иванов засече центриране отляво, вратарят Цветковски изби, но топката попадна у Гулдан, който при добавката изпрати кълбото в мрежата. В последната минута на първото полувреме шампионите получиха право да изпълнят дузпа. Започналият във втори пореден мач като титуляр Витиня навлезе мощно в пеналта на Монтана и бе спънат от Пашов. Реферът Станислав Ставров посочи бялата точка, а играчите на Атанас Джамбазки се хвърлиха да протестират. Съдията Ставров охлади страстите, като показа директен червен картон на Лахчев, вероятно за обида. Дузпата бе превърната в гол от Иван Стоянов, който с перфектен удар направи Цветковски безпомощен за втори път.

През второто полувреме Лудогорец имаше тотално териториално превъзходство, но положенията пред Цветковски не бяха много. В 70-ата минута влезлият като резерва Роман Безяк получи удобен пас, но ударът му бе слаб и не доведе до проблеми за вратаря на Монтана. Тимът от северозападна България можеше да се върне в мача четири минути по-късно. Силен удар на Петров срещна дясната греда. Пет минути преди последния съдийски сигнал резултатът все пак стана класически. Михаил Александров се отблагодари на Ивайло Петев за титулярното място в състава с гол за 3:0.

източник:  ПФК Лудогорец